1987

SURFLAND ma swoje początki w ubiegłym wieku. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe "Surfland" Sp. z o.o. powstało w 1987 roku we Wrocławiu przy ul. Solskiego 44, na bazie zakładu rzemieślniczego (jak każda szanująca się firma) produkującego w garażu sprzęt żeglarski . W lipcu 1994 roku spółka zakupiła nieruchomość na Oporowie, a kilka lat później dwa budynki biurowe we Wrocławiu przy ulicy Braniborskiej 44-52, które stały się nową siedzibą Spółki SURFLAND.

W początkowym okresie istnienia firma produkowała sprzęt windsurfingowy (stąd nazwa Surfland) oraz prowadziła pierwszy we Wrocławiu skład celny . Istotnym doświadczeniem dla Surflandu było pod koniec lat osiemdziesiątych usługowe tworzenie dokumentów rejestracyjnych dla masowo wówczas powstających spółek kapitałowych.

1989

W tym roku powstały:

1998

W marcu 1998 r. ze struktur PPH Surfland Sp. z o.o. wydzielony został Dział Komputerowy, który jako oddzielny podmiot prawa handlowego został zarejestrowany pod nazwą "Surfland Systemy Komputerowe" sp. z o.o. Spółka działa do dziś jako integrator systemów IT,a w roku 2001 przekształcony w Spółkę Akcyjną.

2002

Inwestycje kapitałowe Surflandu rozpoczęły się w 2002 roku - objęciem udziałów w portalu finansowym Money.pl.sp.z o.o. Po 4 latach intensywnego rozwoju Money.pl uzyskało pozycję lidera wśród portali finansowych i w czerwcu 2006 roku PPH Surfland Sp. z o.o. sprzedała swoje udziałów niemieckiej Grupie Wydawniczej Handelsblatt.

2004

PPH Surfland Sp. z o.o. obok zaangażowania w projekty internetowe (Money.pl, NoweBiuro.pl, IPO.pl) postawiła na rynek nieruchomości. Już pod koniec 2004 roku zakończona została budowa kompleksu biurowego w centrum Wrocławia przy ulicy Tęczowej 11, gdzie oddany został do użytku nowoczesny biurowiec pod nazwą Temida I . Budynek zdobył nagrodę prezydenta Wrocławia i Towarzystwa Miłośników Wrocławia w konkursie PIĘKNY WROCŁAW za najlepszą realizację architektoniczną w kategorii "budynek użyteczności publicznej".

2005

Niespełna rok później przy ul. Tęczowej 13 powstał kolejny biurowiec - Temida II . Łącznie oba obiekty przy ulicy Tęczowej oferują ponad 4,5 tys. m2 powierzchni biurowych do wynajęcia. Mieszczą się w nich głównie kancelarie prawne, instytucje finansowe, spółki nowych technologii.

2006

W 2006 roku PPH Surfland Sp. z o.o. został inwestorem w spółce Centrum Wspierania Projektów Europejskich Sp. z o.o.; obecnie S.A.

2007

W ramach kolejnych inwestycji w obszarze nieruchomości Spółka zakupiła nieruchomość w Wałbrzychu, z obiektem biurowym.

2007

W latach 2007-2008 Surfland Systemy Komputerowe SA weszła kapitałowo w trzy projekty, spółki wysokich technologii, działające lub rozpoczynające działalność w branżach informatycznej, internetowej oraz na rynku bezprzewodowej komunikacji i wymiany informacji, rozwijając działalność w inwestycjach kapitałowych Grupy: Surfland Deweloper System Sp. z o.o., eXant Sofware Sp. z o.o., LocoZone Sp. z o.o.

2008

We wrześniu 2008 roku PPH Surfland Sp. z o.o. przekształciła się w spółkę komandytową.

2009

W grudniu 2008 Surfland Systemy Komputerowe SA oraz Surfland Sp. z o.o. Sp.k powołały podmiot pod nazwą OneRay Investment S.A., do którego wprowadzone zostały spółki: Surfland Deweloper System Sp. z o.o., eXant Sofware Sp. z o.o., LocoZone Sp. z o.o. Jesienią 2009 akcje OneRay Investment S.A. zostały z sukcesem upublicznione i są obecnie notowane na rynku New Connect .

2010

28 grudnia 2010 roku w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect debiutuje kolejna spółka powiązana kapitałowo - IPO S.A.

2011

5 sierpnia 2011 ma miejsce debiut na New Connect spółki Surfland Systemy Komputerowe S.A.

W tym samym roku rozpoczyna się proces połączenia spółek OneRay Investment S.A. i IPO S.A..

2012

26.07.2012 r. następuje przekształcenie spółki Surfland Sp. z o.o., Sp.k w spółkę komandytowo akcyjną.

2014

Surfland Sp. z o.o S.K.A wychodzi z inwestycji w większość spółek portfelowych oraz następuje powrót do spółki komandytowej.

Historia Surflandu stanowi przykład organicznego wzrostu grupy firm, z polskim kapitałem, dostosowanego do zmieniającego się otoczenia biznesowego. Każda firma z grupy przez lata zachowała swoją specjalizację. Wszystkie firmy posiadają też solidne fundamenty, tzn. dojrzałe zarządy i zgrane, kompetentne zespoły pracowników.

2017

Surfland Sp. z o.o., Sp.k. obchodzi 30 lecie swojego istnienia.

2018

Firma po wielu latach pracy w obiektach przy ul. Braniborskiej 44-52 zmienia swoje miejsca prowadzenia działalności.
Od dnia 02.11.2018 r. Dział Meblowy ulokowany jest w budynku biurowca SBC przy ul. Szybowcowej 31, a Dział Nieruchomości wraz z Zarządem zajmuje lokal w biurowcu Temida 1 przy ul. Tęczowej 11.
Tym samym została zamknięta część historii Surfland. Nieruchomość zabudowana przy ul. Braniborskiej ma już innego właściciela i w miejsce obiektów powstanie duży obiekt mieszkalno-usługowy.

Kluczem naszego sukcesu była i jest nieustająca wrażliwość na potrzeby klienta, szacunek dla partnerów ..... i tak już 30 lat.